Reduktor Perun do tlenu RBT-1

355,00 brutto

288,62 netto


Reduktory butlowe jednostopniowe typu RB są reduktorami bezdźwigniowymi o zmiennej regulacji ciśnienia wylotowego. Reduktory te pozwalają na obniżanie ciśnienia gazów pobieranych z butli do wymaganego ciśnienia wylotowego (roboczego) oraz zapewniają samoczynne utrzymanie tego ciśnienia na możliwie stałym poziomie niezależnie od zmian ciśnienia wlotowego. Reduktory typu RB przystosowane są do następujących gazów: tlen, acetylen, wodór, powietrze sprężone, azot, dwutlenek węgla, argon, hel i propan-butan. Reduktory wyposażone są w zawory bezpieczeństwa, przez które przy wzroście ciśnienia wylotowego ponad dopuszczalne, zostaje wypuszczony nadmiar gazu z komory ciśnienia wylotowego na zewnątrz.
Reduktory mają jednakową konstrukcję, lecz zależnie od rodzaju gazu, dla którego są przeznaczone, mają różne wymiary elementów wewnętrznych i przyłączeniowych. Nakrętki łącznikowe do gazów palnych mają lewe gwinty i są oznaczone nacięciem na sześciokącie. W reduktorach acetylenowych, jako przyłączenie do butli, stosowane jest jarzmo ze śrubą. Maksymalne ciśnienia wlotowe i wylotowe reduktora oznaczone są, na manometrach, czerwoną kresą.

Zastosowanie:

Reduktory butlowe jednostopniowe służą do obniżania ciśnienia gazów pobieranych bezpośrednio z butli lub baterii butli do wymaganych ciśnień roboczych. Reduktory te w razie braku specjalnych reduktorów sieciowych mogą być przyłączone do sieci rurociągów. Reduktory do tlenu typ RBT-1 mają zastosowanie do wszystkich najczęściej spotykanych prac spawalniczych : do spawania blach o grubości do 20 mm, do cięcia blach o grubości do 200 mm oraz innych procesów, jak : podgrzewanie, lutowanie, opalanie itp. Reduktory do acetylenu typ RBA-0,15 mają przepustowość wystarczającą dla większości prac spawalniczych. Wszystkie reduktory mogą być wykorzystywane do różnych celów przemysłowych, jeśli stawiane wymagania są zgodne z danymi 

Skład zestawu:

Reduktor 1 szt.
Uszczelka zapasowa (pierścień) 2 szt.
Opakowanie - pudełko tekturowe 1 szt.


Typ reduktora : RBT - 1
Znamionowe ciśnienie wlotowe : 200 bar (20 MPa)
Rodzaj gazu : Tlen
Gwint na wlocie : G 3/4
Zakres ciśnień wylotowych : 0,5 - 10 bar (0,05 - 1 MPa)
Znamionowa przepustowość : 30 m3/h
Gwint nakrętki na wylocie : G 1/4
Końcówka do węża : 6,3 mm

Reduktor Perun do dwutlenku węgla i argonu.

Reduktor firmy Perun odznaczający się nowoczesną konstrukcją w którym zastosowano jednostopniowy system regulacji ciśnienia, zapewniający dużą stabilność działania z wewnętrznym systemem zabezpieczeń gwarantującym bezpieczną eksploatację.

ZALETY:

  • korpus i dzwon wykonany z kutego mosiądzu dla zapewnienia maksymalnej wytrzymałości.
  • jednoczęściowy zaworek redukcyjny z wbudowanym filtrem ze spieków do wychwytywania wszelkich zanieczyszczeń.
  • bezobsługowy, samonastawny, wewnętrzny zawór bezpieczeństwa(IRV).
  • bezpieczne manometry fi 63mm zgodne z PN-EN562.
  • uszczelnienie zaworka-PTF(teflon).
  • poziom przepływu gazu regulowany za pomocą pokrętła.
DANE TECHNICZNE:

maksymalna przepustowości gazu: 15m3/h
przyłącze butli: G1/4
przyłącze węża: G1/4,DN6

Zapytaj o ten produkt naszego konsultanta

Infolinia jest czynna od pn. do pt. w godzinach 8 - 16 oraz w soboty od 10 - 14.

+48 662 792 875
+48 692 415 145
+25 644 16 15
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Logotypy